Pogoda

Pogoda

IMGW wydało ostrzeżenia dla powiatu: augustowskiego, białostockiego, Białegostoku, bielskiego, grajewskiego, hajnowskiego, monieckiego, sejneńskiego, sokólskiego, suwalskiego oraz w Suwałkach. Synoptycy zapowiadają, że w nocy temperatura osiągnie nawet -16 stopni Z kolei w ciągu dnia wyniesie od -7°C do -4°C. Będzie wiał wiatr o średniej, osiągając prędkość od 5 km/h do 10 km/h.

Alert pogodowy obowiązuje również na południu Polski, w poszczególnych powiatach województwa śląskiego oraz małopolskiego. Chodzi m.in. o powiat cieszyński, Bielsko-Białą, bielski, żywiecki, suski, nowotarski, tatrzański oraz nowosądecki. Najzimniej będzie w powiecie nowotarskim, gdzie temperatura spadnie do -17 stopni.

To jednak nie wszystko. Jak zapowiadają synoptycy z Cummulusa, w nocy i w poniedziałek nad ranem nie tylko na Wschodzie i na południu, lecz również w centralnej Polsce pojawi się tęgi mróz. Do tak sporych spadków temperatury przyczynią się dwa czynniki: liczne rozpogodzenia oraz spływ z północy mroźnych, arktycznych mas powietrza.